FREE 84.99
~ Substrate .

Substrate .

Requirements

  • Temel Linux Komutları
  • Blokzincir Konusunda Genel Bilgi
  • Polkadot Projesi Hakkında Genel Bilgi

Description

Müh. Enes Polat ile beraber hazırladığımız Subsrate eğitim videolarına hoşgeldiniz. Substrate. Blockchain geliştirmek için kullanabileceğiniz açık kaynaklı, modüler ve genişletilebilir bir yazılım frameworktür. Parity şirketi tarafından geliştirilen framework içerisinde bulundurduğu çeşitli özelleştirilebilir modüllerle farklı kullanım senaryolarını kapsamaktadır.

Polkadot, heterojen bir yapıya sahip çoklu zincir teknolojisidir. Bu heterojen yapı anonimlik ve doğrulama işlemlerini kolaylaştırmayı amaçlayan, potansiyel olarak farklı özelliklere sahip çok sayıda Parachain’den oluşmaktadır. Polkadot Relay zinciri, gelen işlemleri zincirler arasında dağıtarak aynı süre içerisinde daha çok işlemin işlenmesini ve şeffaflığının sağlanmasını hedefler. Ayrıca kendi içerisindeki protokoller sayesinde ağa bağlı her bir zincirin güvende kalmasını sağlar. Parachainlerin içerisinde geliştirilen özelleştirilmiş adaptörler, Ethereum ve Bitcoin gibi zincirlerle Polkadot arasında köprü görevi görerek bağlantıyı sağlamayı açamlamaktadırlar.

Polkadot yapısını oluşturan zincirleri özetleyelim.

  • Relay Chain → Polkadot ağına bağlı zincirler arası işlem yönetimi ve mutabakat fonksiyonlarını gerçekleştirir.
  • Parachains → Farklı özelliklere sahip bu zincirler işlemleri toplar ve işlerler.
  • Bridges → Köprü görevi gören adaptörler sayesinde Ethereum gibi zincirleri Polkadot ağına bağlayan zincirlerdir.

Kaynak: Medium – Enes Türk

Risk Açıklaması: Finansal araçlar ve/veya kripto paralarla işlem yapmak yüksek seviyede risk içermektedir ve yatırım miktarınızın bir kısmını veya tamamını kaybetmenize sebep olabilir, bu sebeple tüm yatırımcılar için uygun değildir. Kripto para fiyatları aşırı derecede hareketlidir ve finansal haberler, politik olaylar ve düzenleme kurumları gibi konulardan kolaylıkla etkilenir. Kaldıraçlı işlem yapmak finansal riskleri yükseltmektedir.

Who this course is for:

  • Blokzincir Geliştiricileri
  • Polkadot Geliştiricileri


Get this Deal

84.99

FREE
84.99

Substrate .

[100% Discount]
GET THIS DEAL

لتحميل الكورسات تفقد الرابط التالي فضلا

[100% Discount] #Substrate #Get this Deal
تخفيضات,كوبونات,كوبون,عروض,كوبون كل يوم
Get this Deal,Get this Deal
udemy sale,udemy for business,udemy discount,udemy gutschein,business administration,discount factor,course deutsch,course catalogue,udemy course discount,javascript courses online,javascript course,freebies,toefl speaking,excel courses online,excel courses,excel templates dashboard,software engineering course online,software engineering course,